تبلیغات
Bionics Group - پنگوئن
Bionics Group

این وبلاگ وابسته به یك گروه علمی می باشد كه بر روی رفتار های حیوانات و استفاده از آن در علم رباتیك كار می كند.

مدیر وبلاگ : پیمان بخشنده نژاد

پنگوئن

چهارشنبه 28 بهمن 1388  ساعت: 07:20 ب.ظ

نظرات() 

به نام آفریننده ی همه ی پنگوئن ها

 

Disterbution and habitat

 

Disterbution

همه ی 17 گونه ی پنگوئن ها در قطب جنوب زندگی می كنند.

Habitat

1.پنگوئن ها معمولا" در جزیره ها و مناطق اقلیمی دور دستی كه خالی از شكارگرها باشد زندگی می كنند.جایی كه ناتوانی آن ها در پرواز زیاد به ضرر آنها نباشد.

2.این یكی از خصوصیات پرندگان دریایی است كه می توانند خود را به زندگی در دریا وفق دهند.بعضی از گونه ها بیشتر از 75% از عمر خود را در دریا می مانند.آن ها اغلب در جریان های آب سرد كه غذای آن ها را تامین می كند پیدا می شوند.

3.گونه ها پنگوئن ها در نیم كره ی جنوبی و قطب جنوب پیدا می شوند.آن ها در جزایر تابع قطب جنوب بسیار فروان هستند.بعضی از گونه ها مانند Galapagos در مناطق گرمسیری نزدیك استوا توانایی زندگی دارند این در حالی است كه emperor در یخ های قطبی زندگی می كند.

Migration

1.پنگوئن ها معمولا" مسافت های طولانی رامهاجرت نمی كنند.آن ها معمولا" فاصله بین مكان انتخابی برای تولید مثل را تا دریا برای تهیه غذا می پیمایند.

2.پرندگان جوان زمانی كه از كلونی جدا می شوند حدود 1000 كیلومت

ر دور می شوند ولی برای تولید مثل و پر ریزی و روی تخم خوابیدن به كلونی بر می گردند.

Sexual dimorphism

1.به طور كلی پنگوئن ها معمولا" تفاوتی از لحاظ شكلی بین مذكر و مونث آن ها وجود ندارد.پنگوئن های كاكل دار معمولا" مذكر های قوی هیكل با نوك های بزرگ تری دارند.

2.در طول فصل تولید مثل و جفت گیری پنگوئن های ماده با رد پایی گل آلودی كه از خود به جا می گذارند شناخته می شوند.

Senses

Hearing

به مانند دیگر پرندگان پنگوئن ها نیز قدرت شنوایی خوبی دارند اما نه به خوبی دیگر پستانداران دریایی.

بازه ی شنوایی پنگوئن ها بین kh 8-0.1 است اما قدرت شنوایی پنگوئن ها هنوز شناخیه نشده است.اما صداهایی بین آن ها است و این صدا ها برای برقرار كردن ارتباط و شناخی همسر بسیار مهم است.

Eye sight

1.چشمان پنگوئن ها برای زیر آب طراحی شده است و در هوا چشمانی نزدیك بین هستند.

2.پنگوئن ها دید رنگی دارند و نسبت به بنفش و آبی و سبز حساس هستند.

Taste

حس چشایی در پنگوئن ها هنوز كه هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته اما به طور كلی در پرندگان حس چشایی خیلی توسعه نیافته است.

Smell

حس بویایی پنگوئن ها شاید رشد پیدا كرده باشد نسبت به تحقیقات اولیه كه انجام شده است قسمت بویایی مغز پنگوئن ها بزرگ است مطالعات بر روی اعئذخمیف نشان می دهد كه این گونه ممكن است حس بویایی داشته باشد.

Diet and eating habits

Food preferences and resource

1.پنگوئن ها كریل,squids,ماهی می خورند.

2.بچه پنگوئن ها كه معمولا" در قطب جنوب و جزیره های وابسته به آن زندگی می كنند از كریل ها و squidsتغذیه ی می كنند ولی آن های كه دور از قطب ها هستند از ماهی تغذیه می كنند.

3.adelies معمولا" كریل های كوچك را می خورد.در صورتی كه chinestrapبه شكار كریل های بزرگ تر می رود.

4.emperor&kingاصولا" ماهی و squids می خورند.

Method of collecting and eating food

1.پنگوئن ها در دریا غذا می خورند معمولا" غذا خوردن آن ها زمانی اتفاق می افتد كه حدود 15.3تا 18.3 متر زیر آب اند موقعیت شكار آن ها روزانه ممكن است تغییر كند.

2.شكار پنگوئن ها اصولا" وابسته به بینایی آن ها است و این هنوز كشف نشده كه پنگوئن ها در تاریكی های دریا چگونه موقعیت شكار خود را تشخیص می دهند.اما بعضی از دانشمندان معتقدند كه crustaceans,squids,fishes هستند كه دارای فسفر می باشند و در زیر آب از خود نور ساطع می كنند و به پنگوئن ها كمك می كنند.

3.پنگوئن ها شكار را با منقار خود می گیرند و زمانی كه شنا می كنند آن را میبلعند.پنگوئن ها زبان خار دار و فك قوی دارند كه كمك می كند كه طعمه های لیز را محكم بگیرند.

Fasting

زیاد توضیح نمی دم چون به كار ما نمیاد ولی خوب بد نیست بدونید كه پنگوئن ها در دورهی از سال هیچ چیز نمی خورند و این زمان معمولا" در زمان تخم كشی است.اگه كسی اطلاعات خواست بگه بهش بدم.

Sexual maturity

1.به مانند دیگر پرندگان دریایی,پنگوئن ها هم عمر طولانی دارند.بلوغ جنسی آن ها ممكن است بین 3 تا 8 سال طول بكشد.

2. درباره ی بعضی از گونه ها ی كوچك تخم گذاری ممكن است از 3 یا 4 سالگی شروع شود اما خیلی از گونه ها تا زمتنی كه كمی بزرگتر شوند فرایند تولیدمثل را انجام نمی دهند.به طور كلی تا زمانی كه آن ها 5 ساله شوند تخم گذاری انجام نمی شود و بعضی از مذكرها هم تا 8 سالگی تخم كشی نمی كنند.

Swimming

1.بعضی از گونه های پنگوئن ها حدود 75% از عمر خود را در آب می گذرانند.بعضی از گونه ها چندین ماه در آب هستند و فقط برای تخم گذاری و تخم كشی و پرریزی به خشكی كی آیند.در گونه fiordland بعضی اوقات یك لایه لواشك مانند روی دم آن رسد می كند كه نشان می دهد زمان زیادی در درون آب بوده است.

2.سرعت شنای آن ها هنوز شناخته نشده است تاخمین هایی كه درباره سرعت آن ها زده می شود به تجربه دیداری بر می گردد.

كه با كشتی در كنار پنگوئن ها حركت می كردند و سرعت آن ها را به دست می آوردند.كه اصولا" قابل اعتماد نیست.سرعت بالای شنا به گونه ی aptenodytes بر می گردد.دیده می شود كه emperor با سرعت 14.4kphشنا می كند.اما این در حالی است كه معمولا" از سرعت 10.8kphفراتر نمی رود.king &chinstrapركورد 8.6 را برای خود ثبت كرده اند و adelies 7.9وfairy2.5.

3.برای نگه داشتن شكل مناسب با مقاومت هوای كم در زمان شنا كردن پنگوئن ها سر خود را بین شانه هایشان جمع می كنند و پاهایشان را به بدنشان فشار می دهند در امتداد دم هایشان و این به هدایت ؟آن ها كمك می كند.

4. باله های پنگوئن ها به مانند راكت است كه به شنای پنگوئن ها كمك می كند.حركت باله ها مانند حركت بالهای پرندگان در هنگام پرواز است و این تجسم را به پنگوئن می دهد كه در آب پرواز می كند.باله ها و عضلات سینه در پنگوئن ها بسیار رشد كرده است تا پنگوئن را در آبی كه از هوا چگال تر است به جلو براند.

5.داشتن استخوان های سخت و چگال تر باعث می شود كه پنگوئن بر نیروی رانشی در آب غلبه كند.

6.اگر چه شنا در عمق های زیاد انرژی كمتر از پنگوئن ها می گیرد ولی آن ها اكثرا" به سطح آب می آیند برای تنفس و به تقلید از دلفین ها و نهنگ ها به بیرون از آب می جهند.

.a توانایی نفس كشیدن بدون قطع كردن حركت به جلویشان را دارند.آن ها می توانند سرعتشان را بین 7-10kph ثابت نگه دارند.حركت دلفین وار باعث می شود كه آن ها شكارگران خود را گیج كنند.

.bتمام گونه ها نمی توانند حركت دلفین وار را به نمایش بگذارندemperor اصلا" نمی داند حركت دلفین وار چیست ودر kingنیز این حركت خیلی نادر است و دیگر گونه های spheniscus اما در دیگر گونه ها رایج است.

Diving

1.اغلب شكار های پنگوئن ها در لایه های بالایی آب است بنا بر این اكثر پنگوئن ها به طور كلی برای زمان های طولانی و عمق زیاد شیرجه نمی زنند.

a.اكثر گونه ها كمتر از 1 دقیقه در آب می مانند اما gentoo&adeliesركورد 7دقیه را برای خودشان ثبت كرده اند.

b.chinstrap می تواند بیشتر از 75 متر را شیرجه بزند اما اغلب شیرجه های آن كمتر از 45 متر است.

2.تحقیقاتی كه با automatic depth recorders انجام شده است آشكار ساخته است كه emperor بعضی اوقات در اعماق اقیانوس نیز شكار می كند.

a.emperorاز squidsو ماهی های  میان آبی تغذیه می كند بناباین باید شیرجه های عمیق تر و طولانی تر بزند.ركوردی كه برای آن ثبت شده است حدود 535متر است و طولانی ترین زمان شیرجه آن حدود 21 دقیقه است.اما اغلب شیرجه های آن حدود 21 متر و زمان آن بین 2تا 8 دقیقه است.

3.در طول شیرجه های عمیق ضربان قلب پنگوئن ها پایین می آید.

a.adelies&gentoo ضربان قلبشان از حدود 80-100bpmبه حدود 20bpmمی رسد.

b.ضربان قلب emperorحدود 15%كمتر از زمانی كه آن استراحت می كند است.

Respiration

در زمان شنا كردن دم و باز دم پنگوئن ها به سرعت,آن هم فقط در سطح آب انجام می شود.

Salt secretion

به مانند دیگر پرندگان دریایی پنگوئن ها در منقار های خود غددی دارند كه بدنشان را از نمك زیاد رها می كند.این تركیب از نمك و مایع كه اغلب به صورت قطره است در درون منقار ها شكیسته می شود.این غدد بسیار موثر است به طوری كه پنگوئن می تواند از آّ دریا بخورد بی آنكه مریض شود.

Sleep

1.پنگوئن ها با جمع كردن منقار هایشان بر پشت باله ی خود می خوابند.بعضی از محققان معتقدند كه این رفتار ممكن است كاهش دهد مقدار گرمایی كه ممكن است از صورتشان از دست دهند مخصوصا" از سوراخ های روی منقار خود.

2.برای نگه داشتن مقدار بیشتری از انرژی پنگوئن ها ممكن است میزان زمانی كه خواب هستند را افزایش دهند

3.در طول زمستان قطب جنوبی زمانی كه تاریكی بیشتر از 20 ساعت است اجتماع emperor كه روی تخم هستند ممكن است كل 24 ساعت را خواب باشند.

Thermoregulation

1.دمای داخلی پنگوئن ها حدود 37.8تا 38.9 است.

2.هم پوشانی بین پرها یك سطح غیرقابل نفوذ را در برابر باد و آب می سازد.پرها یك شاخص ضذ آب را برای پنگوئن ها تهیه می كنند كه پنگوئن از آب های قطب جنوب كه حدود 2.2- است زنده بیرون آید.لایه هوا موجود در بدن پنگوئن ها حدود 80تا84 درصد عایق بندی بدن آن را تامین می كند.

 3.برای نگه داشتن گرما پنگوئن ها باه های خود را كنار بدنشان قرار می دهند این كار ممكن است به آن ها گرمای اضافی نیز دهد.

4.بهترین تعریف لایه چربی به عنوان یك عایق فق در دمای سرد انجام می شود.اما شاید كافی نباشد برای نگه داشتن دماش بدنشان در دریا.بخاطر همین پنگوئن ها باید فعالیت در آب برای تولید گرما داشته باشند.

5.گونه هایی كه در مناطق آب و هوایی سردتر هستند دارای پرهای بلند تر و لایه چربی نازك تر نسبت به پنگوئن های كه در مناطق گرم هستند می باشند.

6.پرهای مشكی پشتی پنگوئن ها گرما را از خورشید می گیرند كه باعث می شود دمای بدن بالا رود.

7.روی زمین kingوemperor نوك پاهای خود را برای استراحت بالا نگه می دارند و تمام وزن خود را روی پاشنه پا و دم قرار می دهند.این كار به دلیل این است كه گرمای كمتری از دست دهند.

8.emperor برای گرم نگه داشتن خود دور هم جمع می شوند.حدود 6000پنگوئن نربرای تخم كشی در اواسط زمستان قطب جنوب دور هم جمع می شوند.

9.emperor توانایی این را دارد كه حدود 80% از گرمایی كه در اثر تنفس از دست می دهد را با یك سیستم گرمایی پیشرفته در بینی خود باز گرداند.

10.روی زمین گرمای بیش از حد نیز باعث بروز مشكلات می شود.

a.با جا به جا شدن به درون سایه یا تند تند تنفس كردن پنگوئن می تواند خود را خنك كند.

b.پنگوئن ها میتوانند پر های خود را ژولیده كنند و لایه هوا را از بین می برند گرمای بدن را از دست می دهند.

c.زمانی كه پنگوئن ها خیلی گرمشان شود باله های خود را باز می كنند و دور از بدنشان قرار می دهند این كار باعث می شود كه هوا با هر دو قسمت باله بر خورد كند و گرما از دست رود.

حتما اگه می خواید گونه های پنگوئن را ببینید به سایت زیر برید.

http://www.seaworld.org/infobooks/Penguins/appendix.html
نوشته شده توسط:پیمان بخشنده نژاد

ویرایش:دوشنبه 3 اسفند 138807:21 ب.ظ

Olej Konopny CBD
سه شنبه 2 بهمن 1397 08:07 ق.ظ
Hi there mates, how is all, and what you wish for to say about this post, in my view its genuinely amazing designed for me.
Olejek konopny
سه شنبه 2 بهمن 1397 06:19 ق.ظ
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely
useful and it has aided me out loads. I am hoping to give
a contribution & help different users like its aided me.
Good job.
Olej z konopni CBD
سه شنبه 2 بهمن 1397 04:30 ق.ظ
Hello to every body, it's my first visit of this
weblog; this webpage carries amazing and actually excellent stuff in favor of visitors.
krzem do picia
دوشنبه 1 بهمن 1397 12:17 ق.ظ
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative.
I'm going to watch out for brussels. I'll appreciate if you continue this in future.

Numerous people will be benefited from your writing.
Cheers!
krzem organiczny w płynie
یکشنبه 30 دی 1397 05:44 ب.ظ
Hi! I'm at work surfing around your blog from
my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts!
Carry on the superb work!
interactive touch leds
چهارشنبه 26 دی 1397 12:32 ق.ظ
Hello, I enjoy reading all of your article post.
I wantewd to write a little comment too support you.
Adelaide forecast
دوشنبه 24 دی 1397 10:04 ب.ظ
I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site?
Its very well written; I love what youve got to say. But maybe
you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having one or two
pictures. Maybe you could space it out better?
http://winkleyrae.doodlekit.com/blog/entry/4726014/just-how-to-cosplay-evil-one-may-cry-dante
یکشنبه 23 دی 1397 11:38 ق.ظ
You have made some decent points there. I looked on the net for more information about
the issue and found most individuals will go along
with your views on this web site.
import Chamomile
سه شنبه 18 دی 1397 08:36 ب.ظ
Hey ould you mind stating which blog platform you're using?

I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a touhh time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask iis because yoour design and style seems different
then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Sorry for getting off-topic but I hhad to ask!
Olej CBD
دوشنبه 17 دی 1397 11:17 ب.ظ
Very nice post. I certainly appreciate this site.
Continue the good work!
adelaide weather
دوشنبه 17 دی 1397 08:45 ب.ظ
I got this web page from my buddy who told me about this web page and at the moment this time I am visiting this site and reading very informative articles or reviews here.
Cricket Betting Tips Free
دوشنبه 17 دی 1397 04:14 ب.ظ
Thanks for finally talking aout >Bionics Group -
پنگوئن <Loved it!
Funny Cat Picture
شنبه 15 دی 1397 09:37 ب.ظ
Wow, this piece of writing is pleasant, my younger sister
is analyzing these kinds of things, thus I am going to convey her.
mens cosplay costumes
جمعه 14 دی 1397 11:10 ق.ظ
I like the helpful info you supply in your articles.

I will bookmark your weblog and check again right here frequently.
I am moderately sure I'll be told lots of new stuff right here!
Best of luck for the next!
cosplay costumes halloween lycra spandex unisex 3d style
چهارشنبه 12 دی 1397 03:40 ب.ظ
Hello there! This article could not be written much
better! Going through this article reminds me of my previous roommate!
He always kept preaching about this. I will forward this
article to him. Fairly certain he will have a good read.
Many thanks for sharing!
The Red Tea Detox
پنجشنبه 6 دی 1397 01:09 ق.ظ
I like the helpful info you provide in your articles.
I will bookmark your blog and check again here frequently.
I am quite sure I'll learn lots of new stuff right here!
Good luck for the next!
avrupa yakasi eskort
سه شنبه 4 دی 1397 09:32 ب.ظ
Howdy! I know this is somewhat ooff topic but I was wondering
if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same bllog platform as yours annd I'm having problems finding one?
Thanks a lot!
what does a blog stand for
دوشنبه 3 دی 1397 03:24 ب.ظ
Thanks to my fatyher who shared with me regarding this webpage,
this weblog is truly amazing.
tabletky na rast svalovej hmoty
جمعه 30 آذر 1397 01:59 ق.ظ
Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4
year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her ear and screamed.

There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back!

LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!
Free V Bucks Generator free ios hack
پنجشنبه 29 آذر 1397 05:51 ق.ظ
https://www.mifare.net/company/fortnite-free-v-bucks-generator/
https://www.mifare.net/company/fortnite-free-v-bucks-generator-2/
https://www.mifare.net/company/free-v-bucks-no-verification/
https://www.mifare.net/company/free-v-bucks-ps4/
dating finder test
سه شنبه 27 آذر 1397 01:09 ق.ظ
I visit day-to-day a few blogs and websites to read
articles or reviews, however this web site offers quality
based writing.
compare car insurance
جمعه 23 آذر 1397 03:03 ق.ظ
Its such as yoou readd my thoughts! You seem to understand sso much approximately this, like you wrote the e book
inn it or something. I feel thhat yoou can do with a few % to power thee message home a little bit, but instead of that,
this is wondcerful blog. A fantastic read. I will definitely be back.
Cheap insurance
جمعه 23 آذر 1397 02:39 ق.ظ
Hiya very nice web site!! Guuy .. Excellent .. Wonderful ..
I will bookmark your ebsite andd tae tthe feewds additionally?
I'm satisfied to find a lot of useful information here within the submit, we need work
out extra techniques on this regard, thank you for
sharing. . . . . .
Penis
پنجشنبه 22 آذر 1397 01:05 ق.ظ
bookmarked!!, I love your blog!
pussy
پنجشنبه 22 آذر 1397 12:26 ق.ظ
Wow, superb blog layout! How long hazve yoou been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your
website is fantastic, as well aas the content!
click here
شنبه 17 آذر 1397 04:03 ب.ظ
Every weekend i used tto go to see this web site, as i want
enjoyment, since this this website conations truly nice funny stuff too.
eiendom
جمعه 16 آذر 1397 10:44 ب.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say thhat I have truly enjoyed brosing your blogg posts.
After all I will be subscribing to your rrss feed and I hope you wreite
again very soon!
megler
جمعه 16 آذر 1397 05:57 ب.ظ
I was suggested this blog by way of my cousin. I am noow
not certain whethesr or not this publish is written by merans of him as no
one else recognize such targeted about my problem.
You are incredible! Thanks!
Cialis canada
پنجشنبه 15 آذر 1397 11:50 ب.ظ

Whoa a lot of fantastic material!
when will generic cialis be available cialis generic tadalafil buy cialis 20 mg cost are there generic cialis price cialis wal mart pharmacy we choice free trial of cialis generic cialis pill online cialis kaufen wo only here cialis pills cialis vs viagra
Olej CBD
پنجشنبه 15 آذر 1397 04:58 ب.ظ
That is a good tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Simple but very precise info… Thanks for sharing this one.
A must read post!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

نظرسنجی

  • آیا انسان می تواند از خلقت های خدا الگو برداری كند و مانند آن را بسازد؟


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اَبر برچسبها

جستجو