تبلیغات
Bionics Group - "انواع "کوسه
Bionics Group

این وبلاگ وابسته به یك گروه علمی می باشد كه بر روی رفتار های حیوانات و استفاده از آن در علم رباتیك كار می كند.

مدیر وبلاگ : پیمان بخشنده نژاد

"انواع "کوسه

پنجشنبه 22 بهمن 1388  ساعت: 09:20 ق.ظ

نظرات() 

کوسه ماهی یکی از خطرناک ترین آب زیان است که با توجه به بزرگی جثه ی بعضی از آنها مثل : کوسه یا کولی کر (Kooly car) ، صید آن با تهور بسیار و خطرات بی شمار همراه بوده و به سختی و دلهره انجام می گیرد .
بزرگ ترین وتنومندترین نوع کوسه ،کولرکر، یا کولی گو (گاو ) ،یعنی تنومند و بسیار بزرگ می نامند. شکار کولی گو ، یا کولی کر ، از تماشایی ترین صیدها و در عین حال یکی از انواع خطرناک شکار کوسه است .
کوسه ها برای انسان نافع و سودمند می باشند و صیادان برای شکار آنها و استفاده از گوشت و روغن جگر و باله پشت آن ها ، تلاش بسیار می کنند و بقیه ی بدن حیوان در صورت صید فقط به درد کود برای درختان و غذای دام و طیور می خورد . برای صید کوسه از قلاب های مخصوص و تورماهیگیری استفاده می شود ، در کشورهای اروپایی و خاور دور ، شعاع های باله ی کوسه را در می آورند و در تهیه سوپ باله ، از آن استفاده می نمایند و نیز از باله های شنای کوسه یک نوع چسب بسیار عالی تهیه می کنند .
در بین کوسه ها چند نوع وجود دارند که به آدم خوار معروف می باشند و به محض دیدن انسان در آب به او حمله می کنند ، این نوع کوسه ها را « کوسه سفید » و « کوسه آبی » و « کوسه ببری » و  « کوسه ی پلنگی » می نامند که از انواع بسیار خطرناک هستند . کوسه ها به وجود این که در طبقه ماهی ها رده بندی شده اند ، از لحاظ استخوان بندی با ماهی تفاوت دارند ، چون برخلاف ماهی دارای استخوان نیستند و اگر بخواهیم آن را به عضوی از بدن انسان تشبیه کنیم ، باید بگوییم که غضروفی و شبیه به قسمت بیرونی گوش انسان است .
کوسه هایی که آدم خوار هستند ، معمولاً در نزدیکی ساحل به آدم ها حمله ور شوند و با تیغ های پشت چنان ضربه ای به دست یا پا یا حتی به تنه ی آدم وارد می کنند که بلافاصله دست یا پا یا تنه ی انسان به کلی قطع می گردد . در سواحلی چون خلیج فارس ، این انواع کوسه ها به « کولی گرگ » معروف هستند . کوسه هایی وجود دارند به نام بُمبک که این نوع کوسه ، مانند حیوان تخم نمی گذارد تا بچه بیاورد ، یعنی برخلاف ماهیان دیگر ، و اغلب مشاهده گردیده که بمبک بزرگ را چون شکم شکافتند بچه در شکم آن یافته اند و در شکم آن بچه ، باز بچه ی دیگر موجود و آن بچه ی اخیر را در این صفحات ولدوالولد می گویند و خواص ولدولولد برای تقویت باه زیاد است .
کوسه ماهی در آب بسیار سریع شنا می کند و ضمناً شنا کردنش آرام است ، به طوری که با وجود عظمت جثه اش موج و حرکتی غیرعادی در آب دریا نمی کند . از این جهت خطر بیشتر است چون به طور ناگهانی ، شناگران را در دریا غافلگیر می کند .
قرش لخم ، اره ماهی ، ماهی کوسه . کوسه ماهی ، نوعی ماهی بزرگ جثه که در رودها و دریاها پیدا می شود ، رنگش قهواه ای ، درازای بدنش به ۶ متر می رسد ، یک قسم آن دندان های تیز اره مانند دارد و به انسان حمله می کند و دست و پا و سایر اعضای بدن انسان را قطع می کند و می خورد ، ماهی های دیگر را هم شکار می کند . گونه ای از ماهی های کوسه در خلیج فارس وجود دارند که حداکثر طول آن ها بین ۵/۱ تا ۲ متر است ، ولی دارای جثه ی سنگین و بسیار درنده است .

کولی بیلی :

طول آن بیش از یک متر نیست و همیشه به کنار دریا می آید و در حالی که دو باله ی خود را تکان می دهد سرش را زیر شن و خاک ساحل می کند . از این جهت به کولی بیلی ، معروف شده است . گوشتش به درد کاری نمی خورد .

کولی سیاف :
به نام
کولی شمشیری و کولی اره ، هم شناخته شده است ، زیرا در جلو سرش یک اره دو سر بسیار تیز و برنده و خطرناک به طول حدود دو متر وجود دارد و به هر چیزی و هر کجا برسد و بزند ، آن را اره می کند و از هم می درد . طول این کوسه با اره اش معمولاً در حدود شش تا هشت متر است .
کولی گرگ :
 
از خطرناک ترین کوسه های دریا است و عموم دریانوردان ازاین کولی وحشت دارند. کولی گرگ بدنی آبی رنگ دارد و دهانش تا یک متر باز می شود و یک آدم رابه خوبی می تواند ببلعد. از نوع کولی گرگ بیشتر در دریای سلامه یافت می شود و خوشبختانه در آب های ایران کمتر رفت و آمد می کند . کولی گرگ وقتی به صیادان ماهی برمی خورد ، تور و قلاب آن ها را پاره می کند و مرتباً در اطراف ، وزیر لنج حرکت می نمایند .
کولی گربه :
 وزن کولی گربه تا
۲۰ کیلو هم می رسد و بدنش مانند گربه نرم و انعطاف پذیر است. برای صیاد خطری ندارد و معروف است که بی عرضه ترین نوع کولی است و قدرت دفاع از خود را ندارد . تند و سریع هم می تواند شنا کند و صیاد به راحتی می تواند دمش را بگیرد و از آب بیرون بیاورد . گوشت این کوسه را خشک کرده و به عنوان کود ، از آن استفاده می کنند ،  
کولی گربه در خارج آب در هوای مناسب ، دو تا سه روز هم زنده می تواند بماند .
کولی سیاه گوش یا کولی سومک :
 در دو طرف سرش دو گوش کوچک
دارد که به همین مناسبت به سیاه گوش معروف شده است . گوشت کولی سیاه گوش را می خورند و معتقد هستند که خاصیت دارویی دارد و هرکس دست وپایش را باد بگیرد و ورم شکم داشته باشد ، گوشت این نوع کوسه را بخورد بهبود می یابد . هم چنین روغنش را به بدن می مالند و می گویند که مفید است .
کولی نمرانی : صیادان می گویند ، کولی نمرانی در حقیقت سگ دریا است و همه را می گیرد و آدم را می خورد .
کولی سوار : بدن کولی سوار دراز است ، باله پشت کولی سوار هم به فروش می رسد و قیمت دارد ولی مطابق ارزش و قیمت باله پشت کوسه ی سیاف نمی باشد و از آن کم بهاتر است ، ازاین جهت به کوسه ی (سوار) یا دست دوم ، معروف شده است .
کولی شیردندان : این کوسه ، شش ردیف دندان در دهان دارد ، و با وجود داشتن این دندانها از خطرناک ترین کوسه ها به شمار می رود .
ـ انواع دیگر کوسه ها را به نام های زیر می توان اشاره کرد :
کولی کر ، کولی بناتی ، کولی سرگرد ، کولی سرخ ، لم لم ، کولی ناوی ، کولی سهره سرخ ، تولی پنگ سر ، کولی جنازه ، کولی مشما ، کولی کراگری ، کولی بلند ، کولی گرسه ، کولی بودوین ، کولی بی دندان ، کولی شارو و کولی چشم زیر . گوشت اکثر این کوسه ها را خشک کرده و به عنوان کود از آن ها استفاده می کنند .

کوسه کر
:
کوسه عظیم الجثه ی کر ، به کولی کر ، یا کولی گو ، معروف است ، از بزرگ ترین آبزیان می باشد . طول این کوسه به
۲۲ متر و ارتفاع آن به ۵ متر و وزن متوسط آن به چندین تن و فاصله ی بین دو چشم حیوان ، به ۳ متر هم می رسد . چون کوسه ی کر نسبت به اتفاقات اطرافش بی تفاوت است و از صدای موتور لنج ها فرار نمی کند ، به  « کوسه ی کر» معروف شده است. به « کوسه کر » معروف شده است . از روغن جگر کوسه که معمولاً بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلو وزن دارد ، سیفه یا روغن می گیرند و آن را برای استحکام قایق ها و موتور لنج ها به بدنه ی آن ها می مالند .
کوسه ی کر ، با آن بدن بزرگ و کم پیکر از حیوانات ریزی به نام «فلفل» و «دال » و « گروز» و بلاخره از میان «روبیان یا میگو » نیز تغذیه می کنند . فلفل ، یک نوع حیوان دریای ریز و دراز است که شکل رشته را دارد و بدون استخوان و نرم است . دال ، یک حیوان خطرناک . زهر دار دریایی ، به اندازه یک انار معمولی با ریشه های بسیار است . گروز ، یک جانور قرمز رنگ به اندازه یک بادام معمولی با ریشه های بسیار است .


نوشته شده توسط:مهرداد شیرازی

ویرایش:چهارشنبه 12 اسفند 138811:12 ب.ظ
برچسب ها: انواع،
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 10:40 ب.ظ
چطوری این پست نمیتوانست بهتر از این نوشته شود! نگاهی به این مقاله مرا به یاد گذشته من می اندازد
هم اتاقی! او به طور مداوم درباره صحبت کردن صحبت کرد
این. من این پست را برای او ارسال خواهم کرد. کاملا مشخص است که او یک
خیلی خوبه با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری!
plants vs zombies heroes cheats
یکشنبه 6 اسفند 1396 10:43 ب.ظ
کالاهای فوق العاده از شما، مرد من چیزهایی را که قبلا در اختیار داشتم را درک می کنم
شما فقط فوق العاده عالی هستید در واقع آنچه را که شما در اینجا به دست آورده اید، دوست دارم، واقعا دوست دارم آنچه را که شما می گوئید و نحوه بیان آن را بگویید.
شما آن را لذت بخش و شما هنوز هم برای نگه داشتن آن هوشمندانه مراقبت.
من نمی تونم صبر کنم تا بیشتر از شما بخوانم این یک وب سایت واقعا چشمگیر است.
Nintendo Switch Giveaway
جمعه 24 آذر 1396 05:11 ب.ظ
چه اتفاقی افتاده است، این پاراگراف واقعا دلسوز و من است
بسیاری از چیزها را در مورد موضوع آموخته اید
از وبلاگ نویسی با تشکر.
best psychic reading
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:25 ب.ظ
برای هر کسی چه حسی دارد، محتویات موجود در این سایت در واقع برای دانش افراد بسیار جذاب است، خوب، همکارانی خوب کار می کنند.
Can you have an operation to make you taller?
یکشنبه 26 شهریور 1396 05:03 ق.ظ
Great site. A lot of helpful info here. I am sending it to a few buddies
ans also sharing in delicious. And certainly, thank you in your sweat!
phone psychic reading
دوشنبه 20 شهریور 1396 08:57 ق.ظ
به صورت غیر قابل انکاری در نظر بگیرید که چه گفتید. توجیه مورد علاقه شما به نظر می رسد در اینترنت ساده ترین چیزی است که باید به یاد داشته باشید.
من به شما می گویم، من قطعا در همان زمان با ناراحتی روبرو می شویم زیرا مردم فکر می کنند که نگرانی هایی که آنها متوجه نمی شوند
در باره. شما موفق به ضربه زدن به ناخن بالاترین و همچنین تعریف کل چیز بدون
داشتن عوارض جانبی، مردم می توانند سیگنال بگیرند.

احتمالا دوباره به دریافت بیشتر خواهد رسید با تشکر
cheap psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 07:58 ق.ظ
برادر من پیشنهاد کرد که من این وبلاگ را دوست دارم او کاملا درست بود.
این انتشار واقعا روزم را ساخت. شما نمیتوانید به راحتی در نظر بگیرید که چگونه
وقت زیادی برای این اطلاعات صرف کرده بودم! با تشکر!
anonymous std testing
دوشنبه 20 شهریور 1396 06:26 ق.ظ
This is a really good tip especially to those fresh to the blogosphere.
Simple but very precise info… Thank you for sharing this one.
A must read article!
std testing near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:13 ب.ظ
توحش استدلال های صدا تلاش بزرگ را ادامه دهید
chaturbate tip hack
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:19 ب.ظ
It's actually a cool and helpful piece of info. I am satisfied that you just shared this useful information with us.
Please keep us up to date like this. Thanks
for sharing.
Alberto
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:59 ب.ظ
This design is steller! You obviously know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my
own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job. I really
enjoyed what you had to say, and more than that,
how you presented it. Too cool!
Rafaela
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 03:14 ق.ظ
Wow! At last I got a webpage from where I be capable of in fact get helpful information regarding my study and knowledge.
Adriene
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:50 ق.ظ
My brother recommended I might like this web site.
He was entirely right. This post actually made my day. You can not imagine simply how much time I had
spent for this information! Thanks!
موسی حبشی
شنبه 28 اسفند 1395 07:51 ب.ظ
سلام اطلاعاتی مربوط به کوسه rizoprionodon oligolinx می خواستم تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

نظرسنجی

  • آیا انسان می تواند از خلقت های خدا الگو برداری كند و مانند آن را بسازد؟


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اَبر برچسبها

جستجو